2020-2022 m. Anykščių Antano Vienuolio progimnazija vykdys Erasmus+KA2 strateginių partnerysčių projektą „Gyvename atskirai, mokomės kartu: Mes – Europiečiai 2.0 /Living apart, learning together: We Europeans 2.0". Projektą finansuoja Europos Komisija Erasmus+ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Dalyvauja:

Lavoor Morelberg, Nyderlandai (koordinatoriai)

6th Primary School of Geraka, Graikija (partneriai)
Anykščių Antano Vienuolio progimnazija, Lietuva (partneriai)

CEIP VIRGEN DE LAS CANDELAS, Ispanija (partneriai)

Agrupamento de Escolas Henriques Nogueira, Portugalija (partneriai)

Istituto Comprensivo Via Emilio Macro, Italija (partneriai)

Projekto tikslas – per mobilumo vizitus skatinti mokinių toleranciją, kitų šalių papročių, kultūros, gyvenimo būdo pažinimą ir pagarbą,  bendrystės bei dialogo paiešką. Projekto metu mokiniai mokysis saugiai naudotis internetu, socialiniais tinklais. Pagrindinės projekto temos – „Rytdienos pilietis“, „Kaip gabiems vaikams ugdyti savo gebėjimus“, „Mokymasis už mokyklos ribų“, „Ekologinis ugdymas: perdirbk ir panaudok dar kartą“, „Pagrindiniai informacinių technologijų ir medijų įgūdžiai mokinių ugdyme“.

Projektas skirtas 10 – 13 metų vaikams

Sudaryta progimnazijos koordinacinė grupė projekto veikloms koordinuoti ir vykdyti:

• Jolanta Bakšienė
  • Asta Oznanskienė,
  • Audra Steponavičiūtė,
  • Jurgita Blažienė,
  • Diana Kiselienė,
  • Skaidrutė Kvietkauskienė,
  • Julija Tuskenienė,
  • Kristina Satkevičienė.

Planuojami vizitai į projekto partnerių šalis  bei projekto dalyvių priėmimas Lietuvoje dėl Covid-19 yra nukelti į 2021 m. rudenį, o projekto laikas pratęstas iki 2023 m.

projekto

Šių metų vasario 24-29 dienomis dvi mūsų mokyklos mokytojos, Kristina Satkevičienė ir Jurgita Blažienė, dalyvavo savaitės trukmės kursuose "Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools" (Planšetiniai kompiutetriai ir išmanieji telefonai: mobiliųjų įrenginių naudojimas mokymo procese) Dubline, Airijoje, kuriuos organizavo Europass Teacher Academy.

Skaityti daugiau

2019 m. lapkričio 25-29 d. įvyko antrasis Erasmus+KA1 programos projekto „Inovatyvus mokymas(is) taikant modelį "SMART" pedagogų skaitmeninių kompetencijų ir mokinių pasiekimų gerinimui“ vizitas. Progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Satkevičienė dalyvavo mokymo ir mobilumo įmonės „Esmovia“ (Valensija, Ispanija) organizuotuose kursuose. Kartu su kolegomis iš Bulgarijos, Vokietijos ir Belgijos mokėmės dirbti su iOS operacine sistema, palyginome mokyklose naidojamos IT priemones, susipažinome su jų panaudojimo galimybėmis.

2019 m. spalio 14-18 dienomis Erasmus+ KA2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partnerių susitikimas vyko TÕVL licėjuje Taline. Antano Vienuolio progimnazijos mokytojos V. Raugalienė, V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė kartu su kitais projekto dalyviais susipažino su licėjumi, stebėjo atviras pamokas, kurių metu Estijos mokytojos dalinosi darbo patirtimi, demonstravo, kaip taiko išmaniąsias technologijas.

Po keletą pamokų projekto partneriai vedė licėjaus pradinių klasių mokiniams, susipažino ir išbandė mokomąsias priemones, skirtas įvairiems eksperimentams. Vyko veiklų aptarimai. Taip pat šalių, projekto dalyvių, komandos lankėsi vaikų darželyje, kuris glaudžiai bendradarbiauja su licėjumi. Buvo suplanuoti nauji darbai ir veiklos kitam susitikimui Prancūzijoje, kuris įvyks kovo mėnesį.

Laisvu laiku mokytojai lankė senąjį Taliną, grožėjosi senamiesčio gatvelėmis, rotušės aikšte, miesto paslaptis bandė atskleisti „Talino legendų“ labirintuose, kur įmantrių vaizdo technologijų, specialiųjų efektų, multimedijos triukų dėka, pajuto inkvizicijos ir karo baisumus, sužinojo apie alchemikų atradimus, išgirdo labiausiai jaudinančias Talino legendas. Operos ir baleto teatre žiūrėjo operą „Laisvė“.

Pradinių klasių mokytojos V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė

Birželio 11-15 dienomis vyko Erasmus+K2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ mokytojų vizitas Austrijoje. Į Austrijos Gutenberg Stenzengreith pradinę mokyklą išvyko projekto koordinatorė Asta Laskauskienė ir mokytojos Audronė Jakniūnienė, Violeta Raugalienė, Kristina Satkevičienė. Pirmąją projekto dieną kartu su projekto partneriais iš Olandijos, Prancūzijos, Estijos vedėme pamokas 1-4 klasėse. Pamokų metu pristatėme Anykščius, Lietuvą, su austrų mokiniais žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Pradinukams teko dėlioti mūsų sukurtas dėliones su Lietuva, drugelius su Lietuvos vėliavos spalvomis, kurti plakatus. Vizito metu mes stebėjome pamokas, dalyvavome mokinių integruotų veiklų dienoje, susipažinome su šalies švietimo sistema bei numatėme tolimesnes projekto vykdymo gaires.